SHARE
| Motor (HP) | 0.3 |
|---|---|
| Motor (kw) | 0.22 |
| belt-size | 3/4" x 18" |
| Exhaust | Handle |
| Speed (RPM) | 18000 |
| Length (in.) | 15.35 |
| Length (mm) | 390 |
| weight-lbs | 6.8 |
| Weight (kg) | 3 |
| Rec. Hose Size | 3/8-in. |
| Rec. Air Pressure | 90 psi-6.2 bar |
| Air Consumption (cfm) | 4 |
| Average Air Consumption (CFM) | 4 |
| Air Inlet (NPT / BSP) | 1/4-in. |
| Motor (HP) | 0.3 |
|---|---|
| Motor (kw) | 0.22 |
| belt-size | 3/4" x 18" |
| Exhaust | Handle |
| Speed (RPM) | 18000 |
| Length (in.) | 15.35 |
| Length (mm) | 390 |
| weight-lbs | 6.8 |
| Weight (kg) | 3 |
| Rec. Hose Size | 3/8-in. |
| Rec. Air Pressure | 90 psi-6.2 bar |
| Air Consumption (cfm) | 4 |
| Average Air Consumption (CFM) | 4 |
| Air Inlet (NPT / BSP) | 1/4-in. |